Kategorie

archiwum (2) fizyka (68) fotografie (49) głupie (7) historia (67) inne (75) karate (99) kata (37) książki (21) multimedia (118) nie wiem już co (18) obozy (18) recenzje (10) rycerka (21) samoobrona (7) seminaria (18) sponsorzy (2) sport (28) technika (85) trening (226) turnieje (17) virtualny sensei (3) ważne (142) wiedza (151) zapisy (10)

poniedziałek, 18 czerwca 2012

Mądry Polak...

Niekoniecznie namawiam kogokolwiek do biegania, choć poprawa kondycji/wytrzymałości przyda się każdemu, ale ta książka zainteresowała mnie jednym zdjęciem. Pokazuje ono wnętrze stawu kolanowego. I od razu przyszedł mi do głowy Marek ze swoją kontuzją. W jego wypadku czytanie tej książki będzie lekcją na przyszłość, ale dla całej reszty klubu może to być świetna profilaktyka. Od jakiegoś czasu szukałem książki, która będzie stanowiła absolutne abecadło biegacza i nie będzie to poradnik jak się przygotować do maratonu. Szykowanie się do maratonu mnie na razie nie interesuje, ale autorzy tej książki, będący także rehabilitantami skupiają się w bardzo prosty sposób na elementarnej fizjologii i biomechanice ruchu. Omawiają błędy w technice biegu, powikłania wynikające z różnorakich aspektów treningu fizycznego oraz możliwości ich leczenia. Przedstawiają także aktualne teorie dotyczące właśnie fizjologicznych zjawisk związanych nie tylko z bieganiem, ale także szeroko rozumianą aktywnością fizyczną.
Pozamerytorycznie książka jest dość ciekawa, bo wydana jak dla miłośnika komiksu, kolorowa, krzywa, napisana czasami polszczyzną co najmniej dziwną. Prawdopodobnie z tego powodu (dla mnie raczej wątpliwej wagi) jest stosunkowo droga, ale można ją kupić w wersji elektronicznej 3x taniej. Wtedy jest naprawdę warta swojej ceny. Ale z drugiej strony lepiej wydać trochę forsy na książkę niż na głupkowate piwo. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza