Kategorie

archiwum (2) fizyka (68) fotografie (49) głupie (7) historia (67) inne (75) karate (99) kata (37) książki (21) multimedia (118) nie wiem już co (18) obozy (18) recenzje (10) rycerka (21) samoobrona (7) seminaria (18) sponsorzy (2) sport (28) technika (85) trening (226) turnieje (17) virtualny sensei (3) ważne (142) wiedza (151) zapisy (10)

wtorek, 25 sierpnia 2015

Kurs dla instruktorów

W miniony weekend Wiola z Pauliną oraz Patryk wzięli udział w szkoleniu dla kandydatów na instruktorów organizowanym przez SGI Poland. Program był bogaty, wykładowcy profesjonalni, czas spędzony owocnie. Przerobiliśmy standaryzację kata heian 1-3 według koncepcji senseia Shiraia, ale oprócz samej metodyki nauczania karate, organizator przewidział także wykład  prawniczy, warsztaty psychologiczne i kurs pierwszej pomocy przedlekarskiej. Pod wpływem Pani psycholog wszyscy karnie ćwiczyli koncentrację, skupienie i próbowali się motywować. Ale już podczas zajęć z pierwszej pomocy żartów (oczywiście wszystko jest kwestią definicji żartu :-) nie było. Pierwsza pomoc to wiedza obowiązkowa, dla każdego kto pracuje z ludźmi. To, mam nadzieję, jest i będzie elementem każdej edycji kursu.


Bawiliśmy się świetnie. Niezależnie od tego czy ktoś z nas wiedzę zdobywał czy odświeżał, czas został spożytkowany sensownie. Była też chwila na przypomnienie ważnych zagadnień dotyczących fizyki w sztukach walki, w ramach projektu "Współpraca w nauce". Paulina trochę podzielała się na środku w naszych wspólnych pokazach, trochę popróbowaliśmy wygibasów, ale ... patrząc wokoło napłynęła inspiracja do następnego artykułu. I znów o zenkutsu dachi...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza