Kategorie

archiwum (2) fizyka (68) fotografie (49) głupie (7) historia (67) inne (75) karate (99) kata (37) książki (21) multimedia (118) nie wiem już co (18) obozy (18) recenzje (10) rycerka (21) samoobrona (7) seminaria (18) sponsorzy (2) sport (28) technika (85) trening (226) turnieje (17) virtualny sensei (3) ważne (142) wiedza (151) zapisy (10)

niedziela, 29 czerwca 2014

Koniec sezonu cz. 1


Przynajmniej oficjalnie zakończyły się w tym roku szkolnym zajęcia z samoobrony rozpoczęte na wyraźną prośbę uczennic szkoły. Był to efekt pokazu i wykładu jaki daliśmy podczas tegorocznego szkolnego Festiwalu Nauki. Ponieważ trenowaliśmy krótko, dziewczyny zapoznawały się z przeróżnymi możliwościami jakie dają treningi samoobrony. Próbowały różnych technik, różnych wariantów zachowań, różnych rozwiązań taktycznych. Badaliśmy własne możliwości fizyczne, zapoznawały się ze specyfiką ćwiczeń przydatnych w treningu sztuk i sportów walki. Na regularny trening przyjdzie więc czas od września.
Przyznaję uczciwie, że takiego obrotu spraw się nie spodziewałem. Dziewczyny wykazały się zaangażowaniem, twardością, ambicją i niezłą wolą poddania się ciężkiemu treningowi. Czasami musiały odgrywać rolę męskich napastników, czasami musiały coś zademonstrować na mnie; udusić, założyć dźwignię, wyjść z trzymania. Postępy robiły niespodziewanie szybko. Ponieważ bawiliśmy się różnymi rozwiązaniami, niejednokrotnie zaskakiwały mnie szybkością z jaką robiły postępy. Jestem pod wrażeniem...
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza