Kategorie

archiwum (2) fizyka (68) fotografie (49) głupie (7) historia (67) inne (75) karate (99) kata (37) książki (21) multimedia (118) nie wiem już co (18) obozy (18) recenzje (10) rycerka (21) samoobrona (7) seminaria (18) sponsorzy (2) sport (28) technika (85) trening (226) turnieje (17) virtualny sensei (3) ważne (142) wiedza (151) zapisy (10)

czwartek, 8 listopada 2012

Seipai i ogłoszenia na najbliższy tydzień

 Bardzo się ucieszyłem, że na treningi wrócił Marek po długiej przerwie. Mamy wszyscy nadzieję, że nowe części zamienne, w które go wyposażono, są przewidziane na długi czas eksploatacji i da radę. Na razie nadrabia braki, ale widzę, że jest dzielny. W ogóle fajne jest to, że w tym sezonie grupa zaawansowana uzupełniła się o długo niewidziane osoby. Jeszcze piękniej byłoby, gdyby wróciło do treningów jeszcze parę osób z dawnych lat. Sprytny okazał się Robert, który zaplanował swój powrót, był raz, załapał się na zdjęcie i znikł. Bartek podrzucił nam kota, który okazał się niemiłosiernym urwisem i także znikł. Może kiedyś dostanę nagrodę za cierpliwość...

A teraz przypominam, że
  1. w najbliższy poniedziałek nie trenujemy, ponieważ trafił mi się służbowy wyjazd
  2. we wtorek zatem można się wybrać do Skoczowa dla uzupełnienia tygodniowej dawki treningu
  3. 17 listopada w Częstochowie odbędzie się seminarium z senseiem Krzysztofem Neugabauerem i z całą pewnością będzie to seminarium doskonałe. Kto ma możliwość, niech się zmobilizuje. Ja nie pojadę bo akurat w tą sobotę pracuję.
  4. 24 i 25 listopada sensei W.Kwieciński będzie w Czechach i na sobotnie treningi chciałbym pojechać. Proszę ekipę o mobilizację i zgłaszanie się na wyjazd to będzie nam w drodze raźniej.
  5. W następną sobotę w zaprzyjaźnionym sklepie biegacza w Bielsku odbędzie się damskie spotkanie z ekspertem od sportowych biustonoszy. Ponieważ Domina dokładnie takie sprawdziła i potwierdza ich jakość, zachęcam dziewczyny do konsultacji. Szczegóły są na plakacie:

Ponownie robi się nam krótka przerwa w treningach. Marzy mi się, że w czwartek za tydzień wszyscy początkujący w końcu zapamiętają ruchy heian nidan i zaawansowani przypomną sobie, że pół roku spędziliśmy na poznawaniu seipai. Siepai to kata szczególne, bo zawarte w nim zasady w znakomity sposób rozszerzają reguły dotyczące kata shotokanu. Jest bardzo różnorodne i interesujące nie tylko technicznie, ale także fizycznie. Dodatkowo jest na liście kata mistrzowskich ITKF-u. Wersję "dla nas" można sobie przypominać oglądając film:

 

Opis seipai umieściłem tutaj: http://www.klubkeiko.republika.pl/seipai/seipai.pdf

Na koniec dla tych, którzy ciągle mają kłopot z poskromieniem źle rozumianej ambicji w ćwiczeniach parterowych nowy, krótki filmik:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza